D R N U R L A N A
+99 455 200 6368 nurlanamammadova320@gmail.com

İletişim

Botoks

Botoks

Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlar. 

Botoks
, Clostridium botulinum bakterisinin oluşturduğu tıbbi bir proteindir ve botulinum toxin kelimelerinin kısaltılmış hali olarak adı geçmektedir. Uzman kişilerce ve doğru şekilde uygulandığında, tedavi edici ve onarıcı etkisi yüksek olan bir maddedir.

Botox Kullanım alanları nelerdir?

Yan etkisi olmayan ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bu tedavi yöntemi, kırışıklıkların giderilmesinde, kaşların kaldırılmasında, aşırı terlemenin önlenmesinde ve migren tedavisinde güvenle uygulanabilmektedir. İstemsiz diş gıcırdatma ve sıkma anlamına gelen Bruksizm tedavisi ve ameliyatsız çene estetiğinde de kullanılan botoks için Masseter Botoks sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Botoks hangi bölgelere uygulanır?

 
 • Göz çevresindeki çizgi ve kırışıklıklar (kazayağı çizgileri)
 • Alın bölgesindeki çizgi ve kırışıklıklar
 • Kaşların arasındaki çizgiler
 • Kaş şeklinin değiştirilmesi, uçların kaldırılması
 • Dudaklara burundan uzanan dikey çizgiler ve kırışıklıklar
 • Ağız kenarından buruna veya çeneye doğru uzanan çizgiler ve kırışıklıklar
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki çizgi ve kırışıklıklar
 • Çenedeki çizgi ve kırışıklıklar
 • Yanaktaki sarkmalar (Nefertiti lifting)
 • Yüzdeki asimetri
 • Gülüşteki asimetri
 • Gülerken üst dişetinin fazla belirgin olması

Botoksla kırışıklık tedavileri

Derin, orta veya ince çizgileri ortadan kaldırmak için ameliyatsız olarak uygulanan bu güvenli medikal estetik tedavi yöntemi, göz çevresindeki kırışıklıklarda, kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde alt ve üst dudaktaki dikey çizgilerde özellikle tercih edilir. Kişinin kendi mimik özelliklerine uygun olarak yapıldığı zaman, çizgilerde gözle görülür bir düzelme sağlayarak yüze tazelenmiş doğal bir ifade verir.  

Botoks uygulaması nasıl etki eder?

Botoks, deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek, kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak için uygulanır. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşması engellendiği gibi daha taze bir görünüm ortaya çıkar. Tekrarlandıkça daha uzun süreli etkiye sahip olarak ciltteki kırışmayı yavaşlatır. Botoks uygulaması aynı zamanda, çene kaslarını rahatlatarak yüzdeki genel gerginliği de azaltır. Böylece stres ve diş sıkma sorunu için de faydalı olur  

Botoks Kimlere Uygulanabilir?

Hamilelik ve emzirme döneminde olanlar ve kas problemi yaşayan hastalar haricinde, bu uygulama isteyen herkese yapılabilir. Son derece güvenilir bir yöntem olmasına karşın, uygulama sonrasında kişinin cilt tipine bağlı olarak ufak geçici kızarıklıklar oluşabilir ya da hafif baş ağrısı yapabilir.  

Botoks Nasıl Uygulanır?

Gerek duyulan bölgelere ince uçlu bir enjektör ile uygulama yapılır. Uygulanacak doz kişinin ihtiyacı ile ilgili olarak, uygulayıcı hekim tarafından belirlenir.  

Botoks Sonrası Yapılmaması Gerekenler

Uygulama sonrası en az 4 saat kadar, yüz üstü yatılmamalı, baş öne doğru aşırı derecede eğilmemeli, yine en az 4 saat makyaj yapılmamalıdır. Aynı gün banyo yapılabilir fakat sauna, hamam gibi yüksek sıcaklıktaki ortamlardan sakınılmalıdır.  

Botoksun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Botoks etkisi uygulamanın ardından yaklaşık 3-5 gün içinde görülmeye başlanır. Tam etkinin oluşması en geç 15 günde gerçekleşir.  

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın etkisi 4-6 ay kadar sürer. Düzenli tekrarlanan uygulamalar etkinliğin derecesini ve süresini arttırır.  

Botoks Kalıcı bir yöntem mi?

Cerrahideki gibi kalıcı etkisi olan bir yöntem olmadığından, kişinin ihtiyacına göre tekrar etme gerekliliği belirlenmelidir. Mimik kullanımının derecesine ve cilt tipi özelliklerine göre uygulamanın belirli aralıklarla tekrarlanması gerekebilir.  

Botoks Uygulaması Ne Sıklıkla Tekrarlanır?

İhtiyaca göre değişmekle beraber, genellikle 4 ila 6 ayda bir tekrarlanır ve bu yineleme uygulamanın etkisini daha kalıcı kılar. Düzenli uygulanmasının en büyük avantajı, uygulanan bölgedeki kas kasılmasını engelleyerek bölgeyi mimik yapmamak üzere eğitmesidir. Böylece uygulama sıklığı zamanla azalmaktadır.  

Botoks fiyatları

Clostridium Botulinum adlı bakteri tarafından üretilen bir toksin olan Botoks, laboratuvarda özel işlemlerden geçirilerek insanlarda güvenle kullanılabilir hale getirilmektedir. Bu sebeple maliyeti yüksek olan bir üründür. Uygulama bölgesinin çokluğu ve ihtiyaca göre kullanılacak olan malzeme miktarına göre de ücretlendirme değişkenlik gösterir. Genele oranla hesaplı görünen uygulamalar iyice araştırılmalı, uygunsuz ürün veya kasıtlı olarak yetersiz doz kullanılması durumuna karşı dikkatli olunmalıdır.
7 / 24 Hizmetinizdeyiz

Bize Ulaşın

  X