D R N U R L A N A
+99 455 200 6368 nurlanamammadova320@gmail.com

İletişim

Burun Kaldırma

Burun Dikleştirme

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?


Enjeksiyon burun estetiği veya “15 dakikalık bir burun işi” olarak da bilinen cerrahi olmayan bu işlem, düşük riskli, düşük maliyetli bir operasyondur. Daha az acı ve daha az aksama süresi vardır. 

Ameliyatla ilgili masraf veya aksama masraflarını karşılayamayanlar veya gerçekten bıçağın altına girmekten korkanlar için, böyle bir seçeneğin olduğunu duymak oldukça rahat olabilir.

Cerrahi olmayan rinoplasti, büyük bir burnun boyutunu küçültemezken, simetri oluşturma veya kontur düzensizliklerinin düzeltilmesi, aslında burun yüzünde daha küçük görünmesini sağlayabilir.

Cerrahi olmayan rinoplasti aşağıdakiler için faydalı olabilir:

  • Çevreleyen dokuyu doldurarak yumru görünümünü azaltmak
  • Kötü depresyonları, ezikleri veya olukları azaltın veya ortadan kaldırmak
  • Simetri geliştirmek
  • Sarkık burun ucu üzerinde kaldırma etkisi yaratmak
  • Yassı köprüyü yükseltmek veya yuvarlak bir ucu vurgulamak
  • “Kepçeli” veya “eyer burun” profilini düzeltmek

Cerrahi Olmayan Rinoplasti Nasıl Yapılır?


Pürüzsüz, daha simetrik bir görünüm elde etmek için doldurulması gereken alanlara enjekte edilebilir bir dermal dolgu maddesi (Radiesse, Artefill, Juvederm veya Silikon gibi) küçük miktarlarda enjekte edilir. Dolgu, mikrodroplet tekniği denilen şey kullanılarak eksi miktarlarda enjekte edilir.

Bu prosedür tam olarak hızlı bir işlem değildir, çünkü sonuç yalnızca seanslar arasında en az 4-6 hafta süren birkaç tedaviden sonra elde edilir. Bu kademeli yaklaşım, dolgu maddelerinin çalışma şekli nedeniyle gereklidir.

Enjeksiyondan sonra, vücudunuzun savunması, dolgu malzemesinin her bir mikrodropletini “duvardan uzaklaştırmaya” başlar ve onu yerinde tutan bir doku kapsülü oluşturur. Bir süre zarfında, dolgu maddesi çevresinde oluşturulan doğal doku bölgede daha fazla hacim yaratır, bu nedenle sonuç her enjeksiyon seansının sonunda doğru bir şekilde değerlendirilemez.

Sadece öngörülen süreden sonra doktor ve hastanın daha fazla enjeksiyona ihtiyaç duyup duyulmadığını ve ne kadar ihtiyaç duyulduğunu yargılaması mümkündür. Bu, doktor ve hastanın ne zaman yeterli olacağına karar vermesini sağlar.

Ameliyatsız Burun Estetiği Güvenli midir?


Genel anestezi yerine sadece lokal anestezi ile uygulanır. Bu ve gerçek bir kesim olmadığından, bu yöntem cerrahi bir rinoplasti prosedüründen daha az risk taşır. Bununla birlikte, aşağıdakileri içeren bazı riskler vardır:

Aşırı duyarlılık reaksiyonları

Enfeksiyon

Topaklı, asimetrik veya başka türlü tatmin edici olmayan estetik sonuçlar

Nazal cilt hasarı

Göç (silikonun yüzün veya vücudun başka bir yerine taşınması) ve granülom oluşumu gibi özel olarak silikon enjeksiyonlarıyla ilişkili riskler de vardır.

Bununla birlikte, bu problemler tarihsel olarak çoğunlukla vasıfsız enjektörler tarafından daha fazla miktarda silikon enjeksiyonu ile ilişkilendirilmiştir.

Mikrodroplet yöntemi bu komplikasyon riskini önemli ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca, burun yüzün neredeyse statik (sınırlı bir harekete sahip) alanı olduğundan, silikon göç olasılığı çok daha azdır.

Cerrahi Olmayan Rinoplasti ile Neler Başarılmıyor?

Daha küçük bir burun, daha ince bir köprü, büyük bir çıkıntı veya daha dar bir uç istiyorsanız, bu işlem hedeflerinize ulaşmayacaktır. Cerrahi olmayan rinoplasti solunum problemlerini iyileştiremez veya sapmış bir septum gibi iç kusurları düzeltemez. 

Ayrıca (veya başka bir prosedür) size “mükemmel”, tamamen simetrik bir burun veremez. Her zaman olduğu gibi, estetik ameliyatın amacı mükemmellik değil bir gelişmedir.

7 / 24 Hizmetinizdeyiz

Bize Ulaşın

    X