D R N U R L A N A
+99 455 200 6368 nurlanamammadova320@gmail.com

İletişim

Dövme Silme

Dövme Silme

Lazerle dövme silme işlemi nasıl uygulanır?


Dövme silme işlemleri arasında en sağlıklı teknik lazerle yapılan dövme silme yöntemidir. Dövme işlemi için kullanılan mürekkepler yüksek miktarda ağır metal içerirler. Beyaz kan hücreleri tarafından yok edilemeyecek kadar büyük olan ağır metalleri silmenin en sağlıklı ve temel yolu yüksek lazer enerjisidir. Yüksek lazer enerjisi seçici pigment hücreleri tarafından emilerek, patlayıp tahrip olmalarına sebep olmaktadır. Kırılan pigment parçaları vücuttan dışarı atılırken diğer pigment hücreleri bağışıklık sistemi tarafından dökülmektedir.


Lazerle dövme silme işlemi kaç seanstır?


İşlemin seans sayıları; dövmenin büyüklüğüne, kullanılan boyanın kalitesine, derinin hangi katmanına yerleştirilmiş olduğuna ve yapılmış olduğu bölgeye göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak 5-8 seans sürebilen silme işlemi 1 ay arayla uygulanır. Her seansta dövme pigmentlerinin sadece bir kısmının parçalanması mümkün olmaktadır.

En rahat silinebilen dövmeler 5 yaş üzeri dövmelerdir.  Özellikle siyah gibi koyu renklere sahip dövmeler, ışığı daha fazla absorbe edebildikleri için diğer renklere göre daha hızlı şekilde silinebilirler. Renkli dövmelerde bu tolerans daha yüksek olduğundan silme işlemi 1-2 seans uzayabilir. Teknolojinin şuan bize sağlamış olduğu imkanlar dahilinde dudak kontürü ve kaş kontürü de dahil olmak üzere her renk dövmenin silinmesi mümkündür.


Lazerle dövme silme işlemi için uygun zaman dilimi nedir?


Lazerle dövme sildirme her mevsim  uygulanabilen bir işlemdir. Yaz aylarında uygulanan seansların ardından, işlem bölgesi kabuk atana kadar güneşten korunmalıdır.


Lazerle dövme silme acılı bir işlem midir? İz kalır mı?


Dövme yaptırırken hissedilen acı kadar sildirirken de acı duyulması normaldir. Fakat hissedilen acının miktarı minimum düzeydedir. Dolayısıyla dövme silme işlemi için çok acılı ve ağrılı bir işlem demek yanlış olur.

Göğüs, üst kol ve ayak bileği bölgeleri yapı itibariyle iz kalmaya meyilli olmasına rağmen risk oranı %5’ten düşüktür.


Lazerle dövme silme işleminden sonra dikkat edilmesi gerekenler


Seanslardan sonra işlem bölgesinin kabuk atmasının kolaylaştırılması için bölgenin nemli tutulması gerekmektedir. Bu sebeple hastaya merhem önerilir. Ancak, güneşle temas halinde leke riski teşkil etmemesi açısından kullanılan merhemin içeriğinde gümüş barındırmaması gereklidir.

7 / 24 Hizmetinizdeyiz

Bize Ulaşın

    X