D R N U R L A N A
+99 455 200 6368 nurlanamammadova320@gmail.com

İletişim

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Gençliğin ve canlı, çekici cilt görünümünün en belirgin sembolü olarak kabul edilen dolgun yanaklar, özellikle kadınlar için çok önemlidir. Daha genç veya daha çekici görünmek için dolgun yanaklara sahip olmak isteyen kadınlar, en kısa yöntemle yanak dolgusu yaptırmaktadır. Son yıllarda sanatçılar arasında da yanak dolgusu uygulamaları popüler hale gelmektedir. Sanatçıların ifadelerinde değişikliğe sebep olup daha çekici ve genç bir görünüm kazandıran yanak dolgusu uygulamaları bu nedenle gençler tarafından da ilgi görmeye başladı.

Zayıf ve çökük yanaklar aynı zamanda kişilerin yorgun bir yüz ifadesine neden olmaktadır. Bu nedenle yanak dolgusu işlemi gençlik ışıltısını geri kazandırırken daha enerjik ve canlı görünmeye de yardımcı olmaktadır. Yanak dolgusu sadece estetik kaygılar nedeni ile değil, yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan yanak dokusundaki hacim kayıplarının doldurulması için de tercih edilen bir yöntemdir.

Cerrahi yöntem kullanılmaması, ameliyat olmaya gerek kalmadan kısa sürede hayal dilen genç ve dolgun yanaklara sahip olunması, diğer cerrahi yöntemlere göre ekonomik bir çözüm bulması nedeniyle yanak dolgusu işlemi çok sık tercih edilmektedir.


Yanaklara Dolgu Yaptırmak


Dolgu maddesinin yanak dokusuna enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen yanak dolgusunda aynı zamanda farklı kombin işlemler de uygulanabilir. Kişinin cilt durumuna bağlı olarak uygulanacak yanak dolgusu işleminin teknikleri değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık 15 dakika içerisinde çökük yanaklar için yanak dolgusu işlemi gerçekleştirilmektedir. Yanak dolgusu işlemi uygulaması sırasında cildin doğal yapısına en uygun olan ve kimyasal içeriklerden uzak olan hyaluronik asit kullanılmaktadır.


Yanak Dolgusu ile Yanak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır ?


Hazır dolgu malzemesi kullanılarak uygulanan yanak dolgu işlemlerinin yanı sıra farklı teknikler de yanak dolgusu için geçerlidir. Yanak dolgusu işlemlerinin gerçekleştirilmesinde hyaluronik asit enjekte edilmesi kadar yağ ile yanak dolgusu yapılması da yaygın olarak tercih edilen bir yöntem olarak bilinmektedir.

Yüz görünümünün toparlanmasına yardımcı olan yanak dolgusu işlemi enjekte bittikten sonra dolgun bir yanak görünümü ve üçgen bir yüz hattı oluşmasını sağlar. Ciltte görülen çöküntü ve kırışıklık problemi de önemli ölçüde azalmış olur. Böylece kişilerin daha genç bir cilt görünümü kazanması sağlanmaktadır.

Yanak dolgusu işlemi yapılmadan önce iyi bir yüz analizi yapılması önemlidir. Çünkü yüz hatları ve yapısı ile uyum göstermeyecek yanak dolgusu işlemi yapay ve iyi sonuçlanmayan bir dolgu işleminin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunu engellemek için yanak dolgusu işleminde cilt, yüz analizleri uzman kişi tarafında doğru yapılması çok büyük önem taşımaktadır.

Yanak dolgusu işleminde iğne veya kanül kullanılabilir. Daha derin bir tabakaya enjekte işleminin gerçekleştirilmesini sağlamasından dolayı kanül kullanımı daha sık tercih edilen bir yöntem olarak bilinmektedir.


Yanak Dolgusu Riskleri Nelerdir?


Yeni nesil kullanılan yanak dolgusu maddeleri oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Eğitimli ve profesyonel estetik uzmanları tarafından son teknoloji imkanları ile uygulanan yanak dolgusu işlemlerinde risk sıfır denecek kadar azdır.

Yumru oluşumu, yanak dolgusu sonrasında görülebilecek en büyük risktir. Bu yumrular sadece ameliyat ile çıkarılabilen bir durumdur. Bundan dolayı da yumru oluşumu gibi risklerin engellenmesi için mutlaka profesyonel uygulama merkezleri tercih edilmelidir.

Yanaklara dolgu yaptırmadan önce alerjik reaksiyon riski göz önünde bulundurulmalıdır. Alerjik bir bünyeye sahipseniz hyaluronik asit kullanımı ile gerçekleştirilen yanak dolgusu işlemleri tercih edilmelidir. Çünkü insan vücudunda bulunan doğal bir madde olmasından dolayı hyaluronik asit ile gerçekleştirilen dolgu işlemlerinde alerji oluşması durumu olmamaktadır.


Yanak Dolgusu İyileşme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler


Daha genç görünmek ve sıkı bir yüz cildine sahip olmak için gerçekleştirilen yanak dolgusu operasyonları oldukça kısa sürmekte olup vücut ile uyumlu ve sağlık maddeler kullanılarak yapılmaktadır. İşlem esnasında Hyaluronik Asit gibi dolgu materyalleri kullanılarak cildin genel sağlığı hem desteklenmekte hem de dolgu malzemesi olarak kullanıldığı için yapay ve zararlı maddeler kullanılmamış olmaktadır. Her estetik müdahale sonrasında olduğu gibi yanak dolgusu yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler vardır. Yanak dolgusu iyileşme sürecinin uzamaması için aşağıda anlatılanları dikkate almanız önerilmektedir.


Yanak Dolgusu İyileşme Süreci


Yanak dolgusu enjekte işlemlerinin ardından yanak cilt yüzeyi daha geriye ilerletilerek dengelenme işlemi gerçekleştirilir. Ardından yanak alanı çok hafif düzeyde kaldırma işlemine tabi tutularak yüzdeki gerginlik, gençlik ifadesi ve genel yüz hatlarının güzelliği ön planda tutulur. İşlemlerin ardından yanak daha yuvarlak bir görüntüye kavuşur.

Yanak dışında kalan çevresel dokularda ise yüzeysel sıkılaştırılma etkileri gerçekleştirilerek çevre genişlemesi önlenmiş olur. Yanak dolgusu adı üstünde sadece yanak bölgesinin dolgunlaştırılarak belirginleştirilmesi, gerginleştirilmesi ve daha genç bir ifadeye sokulması işlemidir. İşlem aynı zamanda yanak konturu işlemi ile bütünleştirilerek etkisi yükseltilmektedir.

Yanağın dokularında yer alan dermal alandaki doku materyalleri yüzün şeklini yukarıya doğru ilerletir ve etki tamamen sağlanmış olur. Yüzün olduğundan çok daha genç görünmesinde etkili olan bu teknikler ile göz ve çevresindeki oyukların görünümü indirgenir ve burun daha fazla ortaya belirginleşir. İşlem aynı zamanda alın ve çene bölgelerindeki çıkıklık görüntüsünün de dengelenmesini hedeflemektedir.


Yanak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bütün estetik müdahale aşamalarında olduğu gibi yanak dolgusu işlemlerinin ardından ortaya çıkabilecek çeşitli sorunlar olabilmektedir. Bunlar tamamen cilt tarafından verilen doğal tepkimeler olup uzun süreli değildir ve şiddetli olmaz. Aşağıda sıralanan Yanak Dolgusu İyileşme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler listesinde yer alan maddeleri uygulamanız durumunda olası şikayetler çok kısa sürede geçecektir.

  • Cilt estetik operasyonu olması sebebi ile işlem sonrasında kısa süreli ödemler oluşabilmektedir.
  • Yüz dokusunda hafif formda kızarmalar da olası şikayetler arasındadır.
  • Yukarıda anılan tüm problemler ortalama 2 gün içerisinde tamamen yok olmaktadır.

Yanak Dolgusu Fiyatları Nasıl Belirlenir?


Yanak dolgusu fiyatları uygulama kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle yanak dolgusu işleminde merkezin ve uygulamayı yapacak uzmanın araştırıldığı gibi teknik ve madde hakkında da bilgi alınması gerekmektedir. Uygulamada kullanılacak dolgu malzemesi, kullanılan dolgu tekniği gibi durumlarda farklı yanak dolgusu fiyatları oluşmaktadır.

Yanak dolgusu fiyatlarında kullanılacak olan dolgu malzemesinin kalıcılık etkisi gibi durumlarda farklı yanak dolgusu fiyatlarının verilmesine neden olabilir. Yüz analizi sonrasında yanak dolgusu ile birlikte kombine işlemler yapılmasına gerek görülürse dolgu işleminin fiyatları daha da değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle fiyat alırken fiyata dahil olan hizmetler hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır.

7 / 24 Hizmetinizdeyiz

Bize Ulaşın

    X